Stowarzyszenie na Rzecz Posiadania Broni Pro ARMA jest oddolną, społeczną inicjatywą mającą na celu budowanie i rozwijanie kultury posiadania broni palnej w Polsce oraz promowanie jej bezpiecznego używania.

Nie jest to projektem biznesowy tylko  ideowy i hobbystyczny.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizację i przeprowadzanie cyklicznych imprez  związanych z tematyką broni palnej. Są to:

• Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej Pro ARMA  Pro ARMA
  • WARSZTATY STRZELECKIE -,,Trzy Postawy”, ,,Pistolet, Karabin, Strzelba”,
  • TURNIEJ SUPER STRZELCA.

Członkowie stowarzyszenia prowadzą zajęcia Młodzieżowej Sekcji Strzeleckiej z Puław.

Wszystkie przedsięwziecia przez nas realizowane są  przeprowadzane społeczną pracą członków  Stowarzyszenia Na Rzecz posiadania Broni Pro ARMA oraz zaprzyjaznionych wolontariuszy.

Członkostwo w Klubie Kolekcjonera  Pro ARMA  uprawnia do ubiegania się na Policji/ŻW o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów kolekcjonerskich (ważna przyczyna posiadania broni wg Ustawy o broni i amunicji).