Jako Stowarzyszenie na Rzecz Posiadania Broni pracujemy nad zainicjowaniem społecznego Ruchu na Rzecz Posiadania Broni w Polsce.

 

,,5″ Ruchu – złote zasad funkcjonowania Ruchu

ZASADA 1.

Dzieli nas wiele, łączy jedno – pasja do broni.
(FAQ – O RUCHU).
Celem zasadniczym funkcjonowania Ruchu jest utrzymanie i dalszy rozwoju możliwości posiadania broni palnej w rękach cywilnych użytkowników.

 Nasz Ruch jest apolityczny i masowy. Unikamy jakiejkolwiek formy rejestrowej. Nie posiadamy zarządu, komisji rewizyjnej, nie pobieramy składek. Ruch jest tworem swobodnie powiązanych ze sobą osób i stowarzyszeń, firm i instytucji wyrażających wolę działania jako JEDNOŚĆ w obronie interesów całej grupy społecznej zainteresowanej bronią palną. 

 

ZASADA 2.
Promuję  Ruch więc go popieram, popieram Ruch  więc go promuje.
(FAQ – JAK PRZYSTAPIĆ DO RUCHU?).
Przyłączenie się i udzielenie poparcie dla Ruchu równoznaczne jest z obowiązkiem rozpowszechniania i prezentacji logo Ruchu na koszulce, czapeczce, samochodzie czy na swoim internetowym profilu. Firmy umieszczają logo Ruchu obok swojego na fakturach, strzelnice na tarczach strzeleckich.  W ten sposób symbolika Ruchu wejdzie do przestrzeni publicznej, pokaże jego masowość. Da to obraz że wszyscy jesteśmy w Ruchu, już samym faktem obecności na strzelnicy czy sklepie z bronią.
ZASADA 3.
Nic o nas bez nas czyli komu damy nasze 3%.
(FAQ – JAK WYKORZYSTAMY POPULARNOŚĆ  KTÓRĄ  RUCH ZAMIERZA ZDOBYĆ?).
Pojawiający się w przestrzeni publicznej  symbol reprezentujący masowy Ruchu posiadaczy i entuzjastów broni palnej Z CZASEM zacznie być postrzegany jako reprezentant DUŻEJ ZORGANIZOWANEJ GRUPY  SPOŁECZNEJ o wzajemnych zależnościach i przenikających się wpływach. A z dużymi a zwłaszcza wpływowymi grupami politycy musza się liczyć. Czasami do przejęcia lub utrzymania władzy brakuje im niewiele. 200 tysięcy posiadaczy broni palnej i kolejne 200 tysięcy jej entuzjastów to wraz z rodzinami ponad milion potencjalnych wyborców, 3% wszystkich uprawnionych do głosowania.  3% może uratować niejedną partię.
ZASADA 4.
Mężowie Zaufania jako reprezentanci środowiska.
(FAQ – PRZEDSTAWICIELE RUCHU).
Ruch reprezentować na zewnątrz będą MĘŻOWIE ZAUFANIA, wolontariusze którzy mają na to czas, ochotę i motywację przy moralnym wsparciu pozostałych członków Ruchu.
ZASADA 5. 
Konwent daje poparcie Mężom Zaufania.
(FAQ – Kto w Ruchu rządzi?).
Ustalenia AKTUALNYCH kierunków działania Ruchu oraz reprezentantów środowiska (Mężowie Zaufania) dokonamy na KONWENCIE Ruchu na Rzecz Posiadania Broni. Pochylimy się wtedy nad propozycjami zmian w Ustawie o Broni i Amunicji postulowanymi przez różne środowiska. Wszyscy mogą się wtedy wypowiedzieć. Jednak jako złotą  zasadę przyjmujemy że nieobecni na spotkaniu nie mają prawa głosu w sprawie Ruchu. Ustalenia podjęte na Konwencie realizowane są jako ostateczne decyzje wszystkich członków Ruchu. 

Konwent zrealizujemy w przypadku widocznego zainteresowania nasza inicjatywą LUB na najbliższym Zlocie Pro ARMA