Jako Stowarzyszenie na Rzecz Posiadania Broni inicjujemy społeczny Ruch na Rzecz Posiadania Broni w Polsce.  

 

 

 

Jeżeli jesteś za utrzymaniem i dalszym rozwojem możliwości posiadania broni palnej w Polsce przez prywatnych, cywilnych posiadaczy, przyłącz się do naszej inicjatywy i nas poprzyj.  Nie musisz nigdzie składać deklaracji opłacać żadny składek,  uczęszczać na spotkania. Musisz udostępniać  tylko symbolikę Ruchu w swojej przestrzeni, w internecie, na samochodzie, w sklepie, czy na odzieży. Pobierz i  promuj we własnym zakresie nasze hasła i symbole. Kieruj innych na naszą stronę  proArma.pl 

Zainteresuj się gdzie jest najbliższa strzelnica  w Twojej okolicy.  Zapisz się do klubu. Niepotrzebujesz pozwolenia na broń aby uprawiać strzelectwo bowiem w Polsce można zgodnie z Ustawą  o Broni i Amunicji posiadać bezpozwoleniową broń czarnoprochową lub pneumatyczną a współczesna broń palna zostanie Ci udostępniona na strzelnicy. To jest prostsze niż myślisz. 

Wreszcie pomyśl o uzyskaniu pozwolenia na posiadanie  broni palnej. Naucz się jej obsługi, poznaj przepisy prawa to regulujące,  zdaj egzamin, spełnij wymogi formalne i ciesz się niezależnością posiadania własnego karabiny, pistoletu lub strzelby. 

Zrób to wszystko ale W KOLEJNOŚCI KTÓRĄ PODAJEMY: 1.Strzelnica/klub, 2.zakup broni bezpozwoleniowej, 3.procedura uzyskania pozwolenia na posiadanie broni. 

Przyłącz się do nas, daj temu wyraz na zewnątrz poprzez prezentację symboliki Ruchu aby pokazać rządzącym  że jest przyzwolenie społeczne dla utrzymania i dalszego rozwoju kultury posiadania broni w Polsce. 

 

 Zasady funkcjonowania Ruchu

ZASADA 1.

Dzieli nas wiele, łączy jedno – pasja do broni.
(FAQ – O RUCHU).
Celem zasadniczym funkcjonowania Ruchu jest utrzymanie i dalszy rozwoju możliwości posiadania broni palnej w rękach cywilnych użytkowników.

 

 Nasz Ruch jest apolityczny i masowy. Unikamy jakiejkolwiek formy rejestrowej. Nie posiadamy zarządu, komisji rewizyjnej, nie pobieramy składek. Ruch jest tworem swobodnie powiązanych ze sobą osób i stowarzyszeń, firm i instytucji wyrażających wolę działania jako JEDNOŚĆ w obronie interesów całej grupy społecznej zainteresowanej bronią palną. 

 ZASADA 2.

Promuję  Ruch więc go popieram, popieram Ruch  więc go promuje.
(FAQ – JAK PRZYSTAPIĆ DO RUCHU?).
Przyłączenie się i udzielenie poparcie dla Ruchu równoznaczne jest z obowiązkiem rozpowszechniania i prezentacji logo Ruchu na koszulce, czapeczce, samochodzie czy na swoim internetowym profilu. Firmy umieszczają logo Ruchu obok swojego na fakturach, strzelnice na tarczach strzeleckich.  W ten sposób symbolika Ruchu wejdzie do przestrzeni publicznej, pokaże jego masowość. Da to obraz że wszyscy jesteśmy w Ruchu, już samym faktem obecności na strzelnicy czy sklepie z bronią.
ZASADA 3.
Nic o nas bez nas czyli komu damy nasze 3%.
(FAQ – JAK WYKORZYSTAMY POPULARNOŚĆ  KTÓRĄ  RUCH ZAMIERZA ZDOBYĆ?).
Pojawiający się w przestrzeni publicznej  symbol reprezentujący masowy Ruchu posiadaczy i entuzjastów broni palnej Z CZASEM zacznie być postrzegany jako reprezentant DUŻEJ ZORGANIZOWANEJ GRUPY  SPOŁECZNEJ o wzajemnych zależnościach i przenikających się wpływach. A z dużymi a zwłaszcza wpływowymi grupami politycy musza się liczyć. Czasami do przejęcia lub utrzymania władzy brakuje im niewiele. 200 tysięcy posiadaczy broni palnej i kolejne 200 tysięcy jej entuzjastów to wraz z rodzinami ponad milion potencjalnych wyborców, 3% wszystkich uprawnionych do głosowania.  3% może uratować niejedną partię.
ZASADA 4.
Mężowie Zaufania jako reprezentanci środowiska.
(FAQ – PRZEDSTAWICIELE RUCHU).
Ruch reprezentować na zewnątrz będą MĘŻOWIE ZAUFANIA, wolontariusze którzy mają na to czas, ochotę i motywację przy moralnym wsparciu pozostałych członków Ruchu.
ZASADA 5. 
Konwent daje poparcie Mężom Zaufania.
(FAQ – Kto w Ruchu rządzi?).
Ustalenia AKTUALNYCH kierunków działania Ruchu oraz reprezentantów środowiska (Mężowie Zaufania) dokonamy na KONWENCIE Ruchu na Rzecz Posiadania Broni. Pochylimy się wtedy nad propozycjami zmian w Ustawie o Broni i Amunicji postulowanymi przez różne środowiska. Wszyscy mogą się wtedy wypowiedzieć. Jednak jako złotą  zasadę przyjmujemy że nieobecni na spotkaniu nie mają prawa głosu w sprawie Ruchu. Ustalenia podjęte na Konwencie realizowane są jako ostateczne decyzje wszystkich członków Ruchu. 

Konwent zrealizujemy w przypadku widocznego zainteresowania nasza inicjatywą LUB na najbliższym Zlocie Pro ARMA